LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sot votohet pasuesi i tij/ Meta “arratiset” jashtë Shqipërisë

4 Qershor 2022, 08:43, Politikë CNA
Sot votohet pasuesi i tij/ Meta “arratiset” jashtë
Presidenti Ilir Meta në Stamboll

Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur Stambollin për të kaluar fundjavën.

Sot, do të mbahet seanca plenare për të votuar pasuesin e Metës, ku mazhoranca qeverisëse propozoi emrin e Bajram Begajt.

Emri i tij, do të kalojë në Komisionin e Ligjeve në orën 16:00 dhe më pas në seancën plenare në orën 18:00.

Ndërkohë që ndodhin këto zhvillime, Ilir Meta ka preferuar të largohet nga “zhurma” e Tiranës dhe të relaksohet në Stamboll.

“Mirëmëngjes nga Stambolli të dashur miq!

Ju uroj një fundjavë të mbarë!”, shkruan Meta./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga