LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

U votua për nënkryetar të PD-së/ Bylykbashi: Obligim i madh në rrugën e vështirë

4 Qershor 2022, 09:17, Politikë CNA
U votua për nënkryetar të PD-së/ Bylykbashi: Obligim i madh
Nënkryetari i PD-së, Oerd Bylykbashi

Oerd Bylykbashi u zgjodh me 107 vota nga demokratët në postin e nënkryetarit të Partisë Demokratike.

Përmes një postimi në rrjetin social "Facebook", Bylykbashi ka falënderuar të gjithë ata që besuan tek ai, ndërsa postin e nënkryetarit e sheh si një obligim të madh në rrugën e vështirë, por sipas tij fisnik për t’u rikthyer shqiptarëve shpresën.

“Falenderoj nga zemra anëtarët e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike që më besuan detyrën e nënkryetarit të PD.

Ky votëbesim për mua është një obligim i madh në rrugën e vështirë por fisnike për t'u rikthyer shpresën shqiptarëve, për fitoren e PD dhe rikthimin e vlerave ku ajo ka themelet.

Një urim i veçantë për çdo mik e koleg që u zgjodh sot në detyrat e rëndësishme të PD.

Respekt për të gjithë kandidatët që e bënë këtë garë dinjitoze e të fortë!

Bashkë do t’ia dalim! Fitore PD”, shkruan Bylykbashi./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga