LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Bajram, qëndro vetëm pak”/ Ironia therëse e analistit me zgjedhjen e Presidentit

4 Qershor 2022, 14:04, Politikë CNA
“Bajram, qëndro vetëm pak”/ Ironia therëse e
Bajram Begaj

Bajram Begaj ka dorëzuar detyrën e tij të Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë, për të pranuar propozimin e Edi Ramës që të bëhet president.

Analisti Andi Bejtja, në një postim në rrjetin social "Facebook", ka ironizuar këtë situatë të krijuar.

Ai shprehet se pavarësisht ngërçit juridik që krijohet nga zgjedhjet personale të Ramës, por tashmë po e lënë vendin edhe pa shef shtabi.

Mes ironisë, Bejtja shprehet “qëndro veç pak Bajram se u bë shteti fare rrumpallë”.

 

“Si mund të lihet vendi pa Shef Shtabi ?!

Ore mirë këto kleçkat juridike të Presidentit të Ri, që vinë nga zgjedhjet personale të Ramës me gisht, po si e keni menduar ta lini vendin pa Shef Shtabi që këtë ëeekend: kur Lavrovi po shkon Beograd, kur Feivziu dihet që nuk është Tiranë, dhe Çim Peka ka ik në Lalz, nuk është as Mand Duka as Ceferin vërdallë....

Bajram rri në lartësinë e detyrës që të kërkon atdheu: mos ik nga ai vend pa ardh gjenerali tjetër, bëhu pak më vonë President....

qëndro veç pak Bajram se u bë shteti fare rrumpallë”, shkruan Andi Bejtja./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga