LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dalin mesazhet e Evi Kokalarit me Erion Veliajn

7 Tetor 2022, 22:39, Aktualitet CNA
Dalin mesazhet e Evi Kokalarit me Erion Veliajn
Foto ilustruese

Në rrjetet sociale, vetë e lindura si Evis Kokalari dhe sot zyrtarisht Evi Angelakis, ka publikuar disa foto ku tregon se është një mike e vërtetë e Erion Veliajt. Megjithëse në sms-të e saj ajo do të tregojë se nuk e ka takuar kurrë Erion Veliajn, padashje del totalisht zbuluar.

Së pari, Evi Kokalari ka numrin e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, por ky nuk do të ishte ndonjë lajm i madh, pasi atë  mund ta kenë të gjithë, por komunikimi duket që është midis disa miqve.

Kjo për faktin se Evi Kokalari bën një mesazh, fton Erion Veliajn t’i kthejë përgjigje Arian Çanit, për një problem që kishte kjo me Arian Çanin. Me vrap pëgjigja e Lalit për Evin. Veliaj si avokat i saj në sulm.

Pra, qartazi duket marrëdhënia miqësore e Evi Kokalarit me Lali Erin sepse mjafton të lexosh mesazhet që ne po i publikojmë më poshtë për të kuptuar se, si Evi Kokalari hap një grup, fut Arian Çanin dhe i thotë Lali Erit, përgjijgu ti Arianit për akuzat që Ariani ka bërë ndaj meje.

Dalin mesazhet e Evi Kokalarit me Erion Veliajn

 

Dalin mesazhet e Evi Kokalarit me Erion Veliajn

Dalin mesazhet e Evi Kokalarit me Erion Veliajn

Ku ndodh kjo? Kush e bën këtë? Për çfarë arsye? Cila ka qenë arsyeja që Erion Veliaj është përgjigjur kaq shpejt pa e ditur se Evi Kokalari ka një numër, sepse mirë që Evi ka numrin e Lali Erit, po ç’ne që Lali Eri të kishte numrin e Evit.

Prandaj komunikimi na tregon dhe njëherë atë që është përmendur shpesh në media se Evi Kokalari dhe Erion Veliaj kanë patur një marrëdhënie. Janë takuar apo jo, hapur apo fshehur, faktet janë fakte.

Kokalari e ka vlerësuar me video publikisht Lali Erin, nga ana tjetër sot, del se Evi ka numrin e Lalit, Lali ka numrin e Evit dhe kur Evi e thërret Lalin në apel ta mbrojë kur e sulmon Arian Çani, Lali shfaqet dhe thotë s’ është e vërtetë ajo që ka thënë Ariani.

Në fakt Çani dhe Lali Eri prej shumë vitesh nuk flasin me njëri-tjetrin dhe nga ana tjetër sot mësuam gjithashtu se Lali Eri qëndron në rresht kur e thërret Evi Kokalari.

Por a mundet që shqiptarët, demokratët në veçanti të besojnë atë që thotë Lali Eri? Pra Evi Kokalari gjithashtu iu bën thirrje demokratëve që të besojnë çfarë shkruan Lali Eri në grup në WhatsApp kur e thërret Evi Kokalari.

A mundet të ndodhë kjo që dikush i panjohur t’i përgjigjet flakë për flakë apo, nga ana tjetër që Lali Eri të besohet nga demokratët shqiptarë sepse thotë që nuk kam takuar Evi Kokalarin?

Ka gjetur alibinë e gabuar mesa duket zonja Evis Kokalari me emrin Evi Angelakis duke iu ofruar demokratëve gënjeshtrat e Lali Erit dhe miqësinë e saj me kryebashkiakun e Tiranës që provohet edhe nga sms-të e sotme./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga