LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Evi Kokalari, as Eleonora of the DP

2022-10-05 11:03:00, Editorial CNA

Evi Kokalari, as Eleonora of the DP

For months, she has started a fierce battle with the Democratic Party, specifically attacking the FRPD and its leaders, but even though she is a middle-aged woman, she has not left a woman without attacking the Democratic Party.

Evi Kokalari, as Eleonora of the DP

Evi Kokalari, as Eleonora of the DP

Evi Kokalari qartazi ngjason me një personazh të famshëm të pak kohëve më parë, Eleonorën, që u shpall shenjtore. Në atë kohë kishte individë që e ndiqnin nga pas sektin e Eleonorës, ashtu si sot ka nja dy kokrra në PD, që besojnë se Evi Kokalari është "Eleonora" e kësaj partie, “shenjtorja”, që do ta bëjë PD-në konservatore dhe do ta kthejë atë parti, ashtu siç duan ata. Të zgjidhen kur s’votohen, të japin urdhra nga rrjetet sociale siç bën Evi, të sulmojnë dhe akuzojnë kë të munden, pasi nuk realizojnë dot qëllimet e tyre, të cilat në fakt nuk janë parime konservatore, por që koha ka treguar se shumë prej tyre janë instrumente të përdorur dhe keqpërdorur nga “Rilindja” dhe Erion Veliaj.

Evi Kokalari, as Eleonora of the DP

Eleonora e PD-së, duket se u jep shpresë këtyre adresëhumburve, por ndoshta edhe vetë Evi Kokalari e mendon veten si udhëheqëse e madhe shpirtërore e demokratëve. Kjo s’ka ndonjë dyshim, pasi në postimet e saj në rrjetet sociale, deklaron se ka 44 mijë ndjekës, apo kërcënon se ajo si “Eleonorë” dhe ndjekësit e saj do të ikin, do të bëjnë zgjedhjen e tyre.

Evi Kokalari, as Eleonora of the DP

Në fakt, në PD të pavotuar janë, askush nuk i vlerëson. Tashmë e kuptuan të gjithë kush është Evi Kokalari dhe qëllimet e saj. Zonja Evi Angelakis, e lindur si Evis Kokalari, nuk mund të jetë një zgjidhje politike, as xhandare e PD-së, as gjykatësi i PD-së, thjeshtë dhe vetëm është një individ që kërkon, që në PD të bëhet siç do ajo dhe kur do ajo.

 

Në fakt, ajo do të ngelet thjesht një “Eleonorë” në PD, së bashku me disa ndjekës, që të gjithë mbështetjen tashmë e gjejnë te mediat e “Rilindjes” si oshëtimë për misionin e përçarjes së PD-së, gjoja në emër të transparencës. Në fakt, e gjitha është një skemë korruptive politike që thjesht dhe vetëm po dëmton Partinë Demokratike.

 

Lajmet e fundit nga