LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Evi Kokalari kërcënon CNA.al dhe Elvi Fundon

5 Qershor 2022, 19:45, Aktualitet CNA
Evi Kokalari kërcënon CNA.al dhe Elvi Fundon
Evi Kokalari

Aktivistja Evi Kokalari nuk i ka ndalur sulmet ndaj CNA.al dhe editorit Elvi Fundo.

Pasi i kemi “nxjerrë zbuluar” lidhjet e saj me kryebashkiakun Erion Veliaj dhe tentativat e saj për të përçarë PD-në, Kokalari nuk di të ndalet.

Ajo ka kërcënuar editorin Fundo se do e hedhë në gjyq, ndërsa faktet që ka publikuar CNA.al i ka cilësuar si shpifje dhe shkrime të porositura.

“Elvi Fundo dhe CNA do hidhen në gjyq nese nuk nxjerrin fakte mbi lidhjet e mia 'të ngushta' me Erion Veliajn që sé kam takuar kurre në jetë dhe për atë deklaratën e miqve të mi Republikan kundër aktivitetit tim në Shqipëri që akoma se kanë nxjerrë siç premtuan sé e kanë.

Elvi Fundo boton shpifje që i merr direkt nga Belind Këlliçi. Më shumë shpifin këta të dy, më shumë më mbushet mëndja që kam bërë shumë mirë që e kam ekspozuar Këlliçit, sepse perdorimi i disa mediave nga ana e tij për të sulmuar atë që e ekspozon, janë pikërisht metodat e Lul Bashës dhe Edi Ramës dhe janë korruptive në thelb.

CNA e ka treguar që është thjeshtë nje portal që i sherben interesave të caktuar dhe aspak gazetari profesionale. Kjo ka qënë arsyeja që nuk ja kam varur shumë, por kur fillojnë shpifjet për integritetin tim, jo vetëm atyre nuk i ndahem por ai lepurushi (Këlliçi dmth) që fshihet mbas Fundos por bën si djalë i mirë në media, të mendohet shumë mirë se faktet e manipulimeve i kam në dorë dhe do i futem një lufte që do ti detyroj ta heqin dhe nga Kryesia”, shkruan Kokalari.

Në fakt Kokalari, ndonëse lajmëroi se do të shkëputej nga politika, nuk e ka bërë një gjë të tillë. Ajo nga SHBA-ja, ka nisur sulmet për individë të caktuar brenda PD-së, duke e përçarë akoma dhe më shumë partinë, kur ajo ndodhet në një moment jo të mirë./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga