LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Si të duan qytetarët”/ Rama: Do legalizojmë edhe kanabisin për përdorim vetjak

9 Prill 2022, 18:14, Aktualitet CNA
“Si të duan qytetarët”/ Rama: Do legalizojmë edhe

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se vitin tjetër do të pyesin shqiptarët nëse duan që kanabsin ta legalizojnë për përdorim vetiak.

Gjatë konferencës së sotme, Rama tha se nëse shqiptarët do të deklarojnë po në pyetjen që do u bëhet atëherë, do të legalizohet dhe do të lejohet të përdoret me gramaturë.

 ?Vitin tjetër do shtrojmë pyetjen, a doni të keni përdorimin vetjak, në atë gramaturën e vogël. Unë skam opinion. Tani, jemi shumë të qartë, nëse do të thonë shqiptarët që përdorimi personal të lejohet, na vjen keq për të gjallët që kanë vdekur, por do e bëjmë?, tha Rama.

Kujtojmë se qytetarët janë shprehur pro legalizimit të kanabisit për qëllime mjekësore dhe deri më tani Rama është shprehur se nisma do të bëhet realitet. /CNA.al

Lajmet e fundit nga