LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Zogu i Tiranës gënjen edhe në gjumë”/ Meta degjeneron Veliajn, i kërkon publikisht fakte për akuzat

9 Prill 2022, 16:27, Aktualitet CNA
“Zogu i Tiranës gënjen edhe në gjumë”/ Meta

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për mediat ku ka sulmuar ashpër kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliajn, pas akuzave që ky i fundit i bëri gjatë ditës së sotme në Kongresin e PS.

Meta i ka kërkuar publikisht fakte Veliajt, të cilin ai e quan ?Zogu Tiranës.

?Akuzat për bllokim të propozimeve për ambasadorëve, një mashtrim ordiner. Zogu i Tiranës edhe në gjumë gënjen. Nuk kam bllokuar asnjë propozim zyrtar për emërim ambasadori. Faktet janë shkresat zyrtare.

A mund të thotë Ministria e Jashtme, qoftë dhe Bashkia e Tiranës që ka dërguar proppzim për ambasador dhe nuk është miratuar nga Presidenti?

Janë me dhjetra ish deputetë apo njerëz të shoqërisë civile që janë mashtruar nga kjo. U thonë diplomatëve ua kemi ccuar emrin por na bllokon Prsidenti.”/E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga