LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kokaina në kontenierët me banane/ Lihet në burg pronari i kompanisë "Alba Exotic Fruit"

9 Prill 2022, 10:47, Aktualitet CNA
Kokaina në kontenierët me banane/ Lihet në burg pronari i

Pronari i ?Alba Exotic Fruit? Eduart Dauti, kompanisë në kontenierët e të cilës u gjet kokainë, është lënë në burg.

Vendimi është dhënë në seancën e mbajtur ditën e sotme.

Avokati i tij, Baftjar Rusi tha se klienti i tij nuk kishte dijeni për kokainën në konteinerin me banane dhe se kjo ishte një luftë për goditjen e biznesit të tij.

Sipas avokatit të tij ai ka mohuar të ketë lidhje me ngjarjen si dhe ka hedhur poshtë versionin e policisë se e arrestuan, pasi ai ishte nisur të vetë-dorëzohej.

“Atë ditë që është kapur nga policia ai ishte nisur për të dorëzuar dhe për të dhënë shpjegime lidhur me procedurën e punës së kompanisë. Shkaku që nuk është dorëzuar është sepse ka pasur një situatë shumë të rëndë shëndetësore. Një javë para se të dorëzohej ai është ndaluar nga policia që e trumbeton si një sukses të madh, kur ai vetë do të vinte dhe të dorëzohej dhe do të njoftonim edhe prokuroren“, ka thënë Rusi./CNA.al

Lajmet e fundit nga