LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kongresi i PS nis me propaganda/ Balla si imitues i Ramës

9 Prill 2022, 07:53, Aktualitet CNA
Kongresi i PS nis me propaganda/ Balla si imitues i Ramës

Punimet e Kongresit të PS, kanë nisur me propaganda. Ka qenë sekretari i përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla që është shfaqur i pari duke bërë propagandë, pak a shumë si një kopje e kryeministrit Edi Rama.

Balla thekson se ky Kongres ka çelur një komunikim të ri, ndaj dhe i është drejtuar qytetarëve që të mos frenohen të shprehin shqetësimet e tyre.

?Është një bashkëbisedim gju më gju. Jemi të gatshëm të dëgjojmë çdo lloj kritike. Ky shesh të jetë sheshi i debatit më të madh në Shqipëri. Do ju lutesha që mos kini sot asnjë lloj frenimi. Diskutimi duhet të jetë shumë i hapur.  Natyrshëm që një pjesë do të sjellin shqetësime. Por sot dua të them dy fjalë  që i konsideroj të rëndësishme. Dua të kujtoj ku e nisëm në 2013 marrëdhënien e shtetit me bujqësinë. Kem i filluar këtë panel të bujqësisë, atje matanë është paneli i energjisë dhe mes nesh është edhe një panel i të rinjve. Përballë kemi një panel shumë të rëndësishëm për paketën e rezistencën sociale. Kemi edhe një panel tjetër që është një panel me miq të ftuar nga të gjitha trojet shqiptare. Ky kongres ka celur hapësirën e një komunikim të ri?, tha Balla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga