LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rriten sërish temperaturat/ Si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme

9 Prill 2022, 06:00, Aktualitet CNA
Rriten sërish temperaturat/ Si parashikohet të jetë moti për

Sipas MeteoAlb vijojnë vendi ynë të jetë në ndikimin e vlerave të lartë barike të cilat do të sjellin deri në orët e mesditës dhe pasdites mbizotërim të kthjellimeve dhe kalime të lehta vranësirash.

Por në orët në vijim parashikohet që në territorin shqiptar vranësirat të shtohen gradualisht, duke bërë që gjatë mbrëmjes dhe natës të jemi në dominimin e vranësirave të shumta.

Temperaturat e ajrit do të mbetet konstante në mëngjes, por do të rriten në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 21°C

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga