LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shpalli” Alibeajn kryetar të PD/ Këlliçi: Yuri Kim doli mbi gjykatat, ishte qëndim personal

8 Prill 2022, 19:33, Aktualitet CNA
“Shpalli” Alibeajn kryetar të PD/ Këlliçi: Yuri Kim

Deputeti Belind Këlliçi ka komentuar deklaratat e ambasadores së SHBA në Tiranë e cila dy dit më parë doli mbi vendimin e gjykatës, duke e shpallur Alibeajn kryetar të PD.

I ftuar në ?Zonë e Lirë?, Këlliçi tha se ky mund të jetë ndër rastet e vetme në botë kur një diplomat del mbi vendimin e gjykatës së një vendi.

?Beteja me non gratën, Sali Berisha e ka të ndarë nga drejtimi PD. 6 marsi ishte një përgjgije për këdo që gjykon.

Takimi që ndodhi midis ambasdores dhe Alibeaj, shkaktoi turbullim mediatik dhe politik.

Alibeja nuk e mohon që është kreu i grupit parlamentuar të PD.

Në dijeninë time, asnjë diplomat nuk vepron mbi vendimet e gjykatëave dhe sot ka një vendim gjykate që nuk e njeh Alibeajn për kryetar të PD.

Është një qendrim personal. Është një Twitter.

Është një qëndrim i ambasadores së SHBA, Por nuk ka asnjë ambasador që mund të qëndorojë mbi vendimet e gjykatave?, theksoi Këlliçi./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga