LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zëvendësi i Metës?/ Duka: Rama e ka caktuar emrin e Presidentit

8 Prill 2022, 16:53, Aktualitet CNA
Zëvendësi i Metës?/ Duka: Rama e ka caktuar emrin e Presidentit

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka, është i bindur se Edi Rama e ka të caktuar tashmë emrin e Presidentit të ardhshëm, por pohon se në parim do të ishte dakord të votonte një kandidaturë mbi palët, nëse negociatat me mazhorancën do të ishin të sinqerta.

?Unë personalisht jam gati që të votoj një kandidaturë që është me integritet dhe që mendoj se e bën mirë rolin e presidentit. Dëshira imë do ishte të ishte nga e djathta sepse ekuilibrohet pak pushteti, por ndoshta edhe jashtë politikës?, ka thënë ai në një intervistë për A2 CNN.

Duka ka shtuar se i qëndron besnik frontit opozitar, pavarësisht problemeve të brendshme mes demokratëve. ?Bashkëpunoj me këdo që merr PD?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga