LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dënimi i Bojken Lakos/ Ish ministri: Vetëm në pushtetin e hashashit ndodhin këto gjëra

9 Prill 2022, 07:38, Aktualitet CNA
Dënimi i Bojken Lakos/ Ish ministri: Vetëm në pushtetin e

Ish ministri i Drjetësisë, Ylli Manjani ka komentuar dënimin e këngëtarit Bojken Lako me tre vite burg për ndërtim të paligjshëm, i cili i është konvertuar në shërbim prove.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Manjani  shkruan se vetëm në pushtetin e hashashit ndodh të dënohesh edhe kur kërkon lejen për të ndërtuar dhe pse Bashkia të jep leje e gabuar.

?Gjykimi dhe dënimi i Brojken Lakos për qejf të Erion Velisë, bashkia e të cilit qe në fund të fundit qe ajo që i dha lejen e gabuar të ndërtimit, është për shënuar.

E kuptoni apo jo?!

Është dënuar tjetri penalisht për ndërtim pa leje, megjithse ka marrë leje në bashki!!!!

O llogjikë ku je?!

Një gjë nuk kuptoj, mirë që i shërbejnë Ramës një takëm gjykatësish, po Veliajt përse?!

Vetëm në pushtetin e hashashit e të mallit ndodhin këto gjëra.

Nejse, besoj ky dënim do konsiderohet sukses i reformës.

Le të lutemi që ?suksese? të tilla tu bien edhe atyre vetë!

Punë të mbarë kongresit të hashashit!?, shkruan Manjani në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga