LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Varësia nga nafta?/ Veliaj gjen zgjidhjen: Koha të përdorim transport elektrik

9 Prill 2022, 09:27, Aktualitet CNA

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj duke iu referuar situatës së rritejes së çmimit të karburanteve, ka sugjeruar një dalje nga situata.

Sipas tij për të mos qenë i varur nga nafta, duhet të përdoren makinat elektrike.

Në një deklaratë për Report tv ai ka thënë se duhet të shihen  disa eksperienca.

?Flota e Bashkisë po, mos është kjo e ardhmja, që të mos kemi pavarësi nga nafta? Sa të presim dhe të shohim me sytë nga lufta, a mos është momenti që në Tiranë ne ë përdorim një transport më të qëndrueshëm?

A ka ardhur koha të riciklohemi pak më shumë, kjo historia e mjedisit nuk është më urgjente?

Do kemi disa risi me pastrimin në Tiranë, të gjithë kazanët do të shkojnë nën tokë, që të mos jetë vizualisht ajo dukja e kazanëve?, është shprehur Veliaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga