LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prej orësh i bllokuar/ Turisti polak nxirret nga kanioni i Gjipesë

9 Prill 2022, 09:14, Aktualitet CNA
Prej orësh i bllokuar/ Turisti polak nxirret nga kanioni i Gjipesë

Pas shumë orësh i bllokuar në kanionin e Gjipesë, është bërë e mundur nxjerrja e turistit polak nga vendi ku ishte rrëzuar.

Operacioni për nxjerrjen e turistit polak ka nisur që ditën e djeshme por për shkak të errësirës dhe të terrenit të vështirë nuk kanë mundur të realizojnë nxjerrjen e tij.

Mësohet se turisti është nisur drejt spitalit të vlorës, pasi si pasojë e rrëzimit ka shumë fraktura./ CNA.al

Lajmet e fundit nga