LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Fletërrufe”për Santiliano Dulen/ Bunkeromanët të mërzitur për zgjedhjet në PD, Këlliçi u nxjerr kartën e anëtarësisë

9 Prill 2022, 16:00, Aktualitet CNA
“Fletërrufe”për Santiliano Dulen/ Bunkeromanët

Deputeti demokrat, Belind Këlliçi, ka dalë me një reagim në rrjetet sociale ku i përgjigjet ?bunkeromanëve? që mbajnë të zaptuar prej muajsh faqen e PD në Facebook.

Duke iu referuar ?fletërufesë? për kryetarin e zgjedhur të Grupseksionit nr.1 Berat, Santiliano Dule, Këlliçi shkruan se bunkeromanët janë mërzitur se në PD ka zgjedhje dhe vendoset me vote.

Ai ka nxjerrë gjithashtu kartën e anëtarësisë së Santiliano Dule të nëshkruar asokohe nga vetë Basha, për të cilin sot akuzojnë se është nga radhët e LSI.

?Një përgjigje e detyruar për bunkeromanët

Disa të emëruar nga ish kryetari mbajnë të zaptuar prej muajsh faqen e Partisë Demokratike në Facebook, të cilën e përdorën për të goditur shumicën e demokratëve, duke i quajtur “mitingashë non grata” dhe “llum antiamerikan”.

Sot kanë nxjerrë një fletërrufe të radhës drejtuar një tjetër demokrati, Z. Santiliano Dule, kryetar i zgjedhur i Grupseksionit nr.1 Berat.

Qenkan mërzitur bunkeromanët se në PD ka zgjedhje dhe vendoset me votë. Preferojnë emërimet, se ashtu janë mësuar.

Sakaq Z. Santiliano Dule i uroj suksese!

Po ju tregoj kartën e tij të anëtarësisë në Partinë Demokratike, e nënshkruar nga deputeti Basha, asokohe kryetar.

Përpara për një PD më të bashkuar, më të fortë, më të hapur!”/E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga