LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dënimi i Bojken Lakos se ‘hapi dy dritare’/ Rama: Pallati në bregdet mbrohet ende

9 Prill 2022, 14:16, Aktualitet CNA
Dënimi i Bojken Lakos se ‘hapi dy dritare’/ Rama: Pallati

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kongresin e PS-së, është ndalur dhe tek dënimi i këngëtarit Bojken Lako me 3 vjet burg për ndërtim të paligjshëm, që më pas iu konvertua me lirim me kusht.

Rama tha se sensi moral dhe logjik i drejtësisë në këtë vend është një skandal.

?Në fund fare tani, dënohet me heqje lirie një këngëtar, se hap një apo dy dritare, apo zgjeron pa leje, ndërkohë që INUK e policia presin prej muajsh e muajsh që gjykatësi e gjykata të mos marrë në mbrojtje një pallat pa lejë në breg të detit. Duhet të durojmë. Në raport me sensin moral dhe logjik të drejtësisë në këtë vend ato janë skandale.?/ CNA.al

Lajmet e fundit nga