LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Miratohet vendimi/ Shkarkohen 61 kryetarët e degëve të PS

9 Prill 2022, 14:25, Aktualitet CNA
Miratohet vendimi/ Shkarkohen 61 kryetarët e degëve të PS

Partia Socialiste ka vendosur të ndërpresë mandatin 4-vjeçar të kryetarëve aktualë të degëve të partisë.

Ne kongresin e sotëm është miratuar dhe vendimi, ku tashmë janë shkarkuar të gjithë kryetarët e degëve të PS në 61 bashkitë.

Sipas PS-së, kjo ndërprerje e mandatit të kryetarëve të degëve bëhet për t?i hapur rrugë implementimit të ndryshimeve në organizimin e strukturës së drejtimit në nivel bashkie.

Ky proces i zgjedhjes së strukturave drejtuese do të zhvillohet gjatë periudhës 1 maj ? 15 qershor 2022.

Lajmet e fundit nga