LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tur llogaridhënie për organizatën e inceneratorëve/ Meta njofton dy lëvizjet që do ndërmarrë

9 Prill 2022, 16:46, Aktualitet CNA
Tur llogaridhënie për organizatën e inceneratorëve/ Meta

Presidenti Ilir Meta gjatë konferencës për mediat, ka paralajëmruar do të ndërtoj një Komitet për transparencën e organizatës së inceneratorëve dhe një tur në të gjithë Shqipërinë.

Meta e ka konsideruar këtë si lëvizjë në fund të Presidencës.

?Tek skema e parë që kemi nxjerrë para një viti, disa prej kompanive, është provuar se janë përdorur për veprime të paligjshme, por marrin lekë akoma. Si shpjegohet? Shumë shpejt do të ndërtoj një Komitet për transparencën e organizatës së inceneratorëve që ta kuptojnë të gjithë.

Me njerëz të financës, ligjit, kudo në Shqipëri përmes takimeve, konferencave dhe bashkëbisedimeve. Nuk ka bërë asnjë më shumë mafia në Siçili. Nuk janë përfituesit e vërtetë as Stela, as Zoto, as Mërtiri. Kur e pyetën Kodokofsin para disa ditësh për Rusinë, tha ishte oligarki tani është diktaturë. Do nis edhe një tur llogaridhënie për organizatën e inceneratorëve, si risi në fund të kësaj presidence.?/ E.T-CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga