LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Meta njoftoi tur nëpër Shqipëri/ Rama: Ai është turp kombëtar, të ikë sa më shpejt nga ajo zyrë

9 Prill 2022, 17:42, Aktualitet CNA
Meta njoftoi tur nëpër Shqipëri/ Rama: Ai është turp

Presidenti Ilir Meta njoftoi pak më herët se do të nisë një tur kombëtar para largimit nga detyra për organizatën e incenratorëve.

Kryeministri Edi Rama, duke komentuar këto deklarata, e ka konsideruar si ?turp kombëtar?, presidentin e Republikës, Ilir Meta.

?Sa i përket atij që ju e quani president dua të nënvizoj se gjykata Kushtetuese pranoi se kishte shkelur kushtetutën. Por dua të shtoj se Ilir Meta si president është një turp kombëtar. Se çfarë bën pastaj pasi të ikë nga presidenca nuk më intereson.

Por më intereson që koha e Ilir Metës të mbarojë sa më shpejt dhe të ikë nga ajo zyrë dhe ky turp të mbesë në të kaluarën. Nuk kam problem për turet që njofton ai, se është një turp.?/E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga