LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

E quajti “Zogu i Tiranës”/ Veliaj i përgjigjet Metës: Fiksimaxhi që rrihet me policët…

9 Prill 2022, 17:33, Aktualitet CNA
E quajti “Zogu i Tiranës”/ Veliaj i përgjigjet Metës:

Kryebashkiaku Erion Veliaj i është përgjigjur deklaratave të presidentit Ilir Meta, i cili doli në një konferencë për shtyp pas sulmit që Veliaj i bëri gjatë punimeve të Kongresit.

Meta nuk kursye ndaj Veliajt, ku tha se Zogu i Tiranës nxjerr çdo gjë që i fusin në gojë.

I pyetur shkurtimisht nga gazetarët, Veliaj e quajti Metën ?Fiksimaxhi?, ndërsa i kujtoi edhe përplasjen e vitit 2020 te zyrat e Frymës së Re Demokratike.

?Ishte një kongres me risi, aq sa komshiu përballë doli në konferencë për të sqaruar atë që njerëzit e dinë dhe mirë që doli se tregon kontrastin mes ne dhe një fiksimxhiu që rrihet me policët, shyqyr që shpëtuan policët e Pallatit të Kongreseve në ndryshim nga ato të FRD-së, aq i madh është hendeku mes 2 krahëve të politikës?, tha Veliaj.

Lajmet e fundit nga