LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Jessie J përlotet në skenë teksa flet për abortin e saj

26 Nëntor 2021, 21:49, Lifestyle CNA
Jessie J përlotet në skenë teksa flet për abortin e saj

Jessie J shpërtheu në lot në skenë teksa performoi në një koncert në Los Angeles mërkurën, disa orë pasi njoftoi se kishte pësuar një abort.

Këngëtares zemërthyer, i ishte thënë nga mjekët pas skanimit të saj të tretë të martën se nuk mund të ndjenin më rrahje të zemrës të fëmijës së saj.

Gjatë koncertit të saj në The Hotel Cafe, Jessie tha se ?nuk isha ndjerë kurrë më e vetmuar? pasi humbi atë që do të kishte qenë foshnja e saj e parë.

?Ky vit ka qenë viti më i vështirë që më është dashur të kaloj ndonjëherë?.

?Në dhjetor të vitit të kaluar humba dëgjimin, u diagnostikova me Menieres. Pastaj humba zërin tim që ishte e tmerrshme. Pastaj humba fëmijën tim. E di që do të jem mirë sepse nuk ka asgjë tjetër për të zgjedhur në mënyrën se si jetoj?.

Në vitin 2014, Jessie zbuloi se ?nuk mund të ketë kurrë? fëmijë në mënyrë natyrale. Ajo tha në skenë në atë kohë: ?Më thanë katër vjet më parë se nuk mund të kem kurrë fëmijë?.

?Unë nuk ju them djema për simpati sepse unë jam një nga miliona gra dhe burra që e kanë kaluar këtë dhe do ta kalojnë këtë?.

?Vendosa të kem një fëmijë vetë. Sepse është gjithçka që kam dashur ndonjëherë dhe jeta është e shkurtër. Të mbetesha shtatzënë ishte një mrekulli në vetvete dhe një përvojë që nuk do ta harroj kurrë dhe e di që do ta kem përsëri?.

?Jam ende në shok, trishtimi është i jashtëzakonshëm. Por e di që jam e fortë dhe e di që do të jem mirë?.

?E di gjithashtu se miliona gra në mbarë botën e kanë ndier këtë dhimbje dhe shumë më keq. Ndihem e lidhur me ata prej jush që njoh dhe ata prej jush që nuk i njoh?./Prive

Lajmet e fundit nga