LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të gjithë ata brenda duan të dalin fitues”/ Ish fituesi i Big Brother: Fifi nuk duhej të largohej nga gara

26 Nëntor 2021, 14:01, Lifestyle CNA
“Të gjithë ata brenda duan të dalin fitues”/ Ish

Ish fituesi i një prej edicioneve të Big Brother, Qetësori, është shprehur se Fifi nuk duhet ta linte garën.

Në një intervistë për Shqipëria Live, Qetsori tha se brenda shtëpisë ka emocione dhe është shumë e vëhstirë bashkëjetesa me banorë të tjerë.

Ish fituesi i Big Brother tregon se kur ka qenë pjesë e realityshowt ka përjetuar emocione shumë të forta duke rrezikuar edhe t’i binte të fikët. Kjo është mëse normale sipas tij.

Pjesëmarrja në një realityshow siç është Big Brother ka ato vështirësitë e veta, gjatë momentit të bashkëjetesës.

Të gjithë personazhet që janë atje duan çdokënd të dali jashtë dhe në finale të jetë secili prej tyre, të marri fitoren.

Megjithatë momenti kur dikush largohet distancohet nga shtëpia, ne nuk e provuam asnjëherë atë momentin që dikush të dorëzohej, por unë kam patur disa raste kur kisha dëshirë të të largohesha, më shumë për çështje malli dhe interesimi për familjen.

Tani po ta marrësh ta parashikosh si një lloj kapsule, ku disa individë janë të future brenda dhe janë të disancuar nga të gjitha efejtet e jashtme të shoqërisë, sigurisht që është e vëjhstirë. Unë nuk do të isha kurrë dakord me atë vendimin e Fifit që e mori mbi përgjegjësitë e veta.

Pas një momenti që bëjmë një lloj kontrate me publikun le ta quajmë dhe frimosim që do të tregojmë realitetin tonë jetik se si jetojmë bashkëjetojmë. Ka boll njerëz që përafrojnë emocione si të Fifit dhe kanë dëshirë ta shohin dikë në ekran se si mund ta përballojë një relaitet të tillë dhe në këtë rast nuk do të isha dakord të abandononte atë çka ti ke firmosur në fillim edhe pse vështirësitë mund të jenë shumë të mëdha.

Procesi i shëndetit ishte një vetëdeklarim i saj ndoshta dhe justifikues që unë kam probleme, do të shikoj veten.

Aty çdokujt mund t?i bjerë të fikët nga gjendja e lartë emocionale dhe ne kemi rrezikuar disa herë për të na rënë të fikët nga gjendja emocionale. Unë me të ndjerën Adela në momentet e fundit kur kemi dalë dhe kemi parë skenën shumë gjigante, mbaheshim tek njëri-tjetri.

Rrahjet e zemrës janë shumë të larta, tensioni është shumë i lartë, nuk e di fare se çfarë po ndoh.

Një mirëkuptim i të gjithë situatës, çdokush mund ta mbajë presionin në mënyrë t?i themi të denjë?, shprehet Qetësori./ CNA.al

Lajmet e fundit nga