LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata me Covid-19/ Rakacolli zbulon se çfarë po ndodh në vend

25 Nëntor 2021, 19:04, Lifestyle CNA
Situata me Covid-19/ Rakacolli zbulon se çfarë po ndodh në vend

Zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli deklaroi se jemi në situatë të qëndrueshme pandemike dhe e gjithë kjo sipas saj është meritë e vaksinimit.

E ftuar në emisionin ?Ditari? në A2 CNN ajo theksoi se shumica dërrmuese e të shtruarve në spital janë të pavaksinuar, të infektuar për herë të pare.

?Jemi më mirë se vitin e kaluar dhe merita është e gjitha e vaksinimit. Treguesit e vërtetë janë rastet e rënda dhe aty e shohim këtë gjë. Ndikimi i vaksinimit po vërtetohet çdo ditë e më shumë. Numri i të shtruarve në spital nuk ka qenë më shumë se 170 persona.

Është një numër relativisht i qëndrueshëm. Shumica dërrmuese e të shtruarve në spital janë të pavaksinuar, të infektuar për herë të parë?, tha zv.ministrja./CNA.al

Lajmet e fundit nga