LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndërron jetë edhe një 9-vjeçar/ Thellohet tragjedia në koncertin e Travis Scott

15 Nëntor 2021, 18:20, Lifestyle CNA
Ndërron jetë edhe një 9-vjeçar/ Thellohet tragjedia

Koncerti “Astroworld? i reperit të njohur Travis Scott ka përfunduar në një tragjedi të vërtetë.

Numri i viktimave sa vjen edhe rritet më shumë.

Mësohet se një nga fansat e këngëtarit vetëm 9 vjeç ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra gjatë koncertit. Në total numërohen 10 viktima nga ky koncert

Kujtojmë se më 5 nëntor, ndërsa Scott po performonte, festivali Astroëorld ra në kaos dhe një turmë e madhe duke kaluar me nxitim plagosi qindra pjesëmarrës të festivalit. Menjëherë pas festivalit,  u raportuan se 8 persona kishin vdekur dhe shumë të tjerë ishin shtruar në spital.

Gjithashtu javën e kaluar vdiq edhe 22-vjeçari Bharti Shahani, duke e çuar numrin e vdekjeve në koncertin “Astroworld” në nëntë./CNA.al

Lajmet e fundit nga