LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Horoskopi javor i dashurisë/ Zbuloni surprizat e yjeve për secilën shenjë

14 Nëntor 2021, 10:16, Lifestyle CNA

Dashi:

Do të mendoni për realizimin e një ideje të re, por do e vazhdoni ngadalë dhe me shumë kërkim e vëmendje. Java do të mbahet mend nga një ngjarje ose përvojë me një person të lindur në shenjën e Dashit, Shigjetarit ose Luanit.

Kjo javë sjell ngjarje interesante në jetën tuaj të dashurisë. Mund t’ju presin surpriza për ju që keni një partner të lindur në shenjën e Dashit, Luanit apo Shigjetarit. Këtë javë do ta mbyllni me diçka që keni nisur pak kohë më parë ose do të keni një takim (të ftuar) për të cilin nuk keni gjetur ende kohë.

Binjakët:

Në mes të nëntorit mund të krijohet një situatë e ndërlikuar me një person me të cilin keni një marrëdhënie profesionale ose sociale (politike). Diku do të përfshihet dashuria. Oh, dashuria!

Gaforrja:

Në jetën tuaj të dashurisë, jepini partnerit një shans për të realizuar propozimin apo idenë e tij. Do të jetë më mirë ta ndiqni këtë javë sesa ta drejtoni atë. Mund të ketë më shumë emocione për një lidhje dashurie me një partner që jeton në një qytet apo vend tjetër ose është i huaj. Në përgjithësi, nëse arrini të ruani stabilitetin dhe ekuilibrin në emocionet dhe veprimet tuaja, këtë javë do të mund të shijoni disa suksese të rëndësishme për ju.

Luani:

Dashuria do të jetë një faktor i rëndësishëm në humorin tuaj të mirë. Dhe ajo patjetër do të jetë e pranishme në jetën tuaj këtë javë. Xhelozia mund të jetë e këndshme deri në një farë mase, por mos flirtoni me të. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë shtatë ditë të rëndësishme në të cilat do të merren jo vetëm vendime, por do të ndërtohen edhe themelet e disa gjërave të rëndësishme në jetën tuaj. Edhe një provim apo test mund të përcaktojë të ardhmen tuaj, pavarësisht se sa të parëndësishme mund t’i shihni këto gjëra për momentin.

Virgjeresha:

Jeta juaj e dashurisë sjell një sërë ngjarjesh dhe emocionesh, kryesisht të papritura, veçanërisht për ata prej jush që janë në kërkim të një partneri të ri. Zhvillimi do të ketë lidhje tashmë të krijuara, si dhe një rikthim në përvoja të ndryshme të përbashkëta në të kaluarën tuaj. Një lidhje e re romantike është e mundur për ju që jeni në kërkim të një partneri dhe që nuk kufizoheni në gjerësi. Java do të jetë e favorshme për rindërtim apo përmirësime në shtëpinë tuaj. Mobiljet e reja ose pajisjet e reja do të krijojnë një ndjenjë të këndshme rehati dhe mirëqenieje.

Peshore:

Djemtë dhe vajzat do jenë të paduruar, gjë që do të jetë shumë e qartë në një marrëdhënie romantike. Nuk do të martoheni nesër, por do të kërkoni gjëra nga partneri juaj sikur të keni dhjetë vjet të martuar. Nëse zbutni tonin me të cilin flisni apo sjelljen tuaj, lidhja juaj do të mund të kalojë më lehtë disa nga vështirësitë që do të shfaqen gjatë këtyre shtatë ditëve. Një shans i papritur mund t’ju takojë ose t’ju afrojë me njerëz të rëndësishëm për ju. Edhe meshkujt do të jenë të prirur për xhelozi, por jo vetëm në dashuri, por edhe në gjërat që i konsiderojnë pronë të tyre. Nuk përjashtohet dyshimi për besnikërinë e të tjerëve. Ata prej jush që jetojnë të ndarë nga fëmija juaj do të përballen me një situatë të papritur ose gënjeshtër.

Akrepi:

Lajmet e ndryshme që lidhen me një fëmijë apo të rinj do të jenë një rast për biseda apo përvoja emocionale.Kjo javë do të jetë një kohë jashtëzakonisht dinamike për ju. Gjërat që do të përjetoni do të jenë shumë më të rëndësishme për ju sesa mendoni.Kjo do të jetë një kohë e mirë për të blerë sende personale, sende shtëpiake, për të përmirësuar brendësinë e shtëpisë tuaj ose për të blerë pajisje të reja.Vajzat dhe djemtë do ta kujtojnë javën me një përvojë emocionale që lidhet me një vajzë: një shok klase, mik apo të njohur. Do t’ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm për bashkëmoshatarin ose dikë më të ri se ju, gjë që do të jetë një detyrë e vështirë për dikë që nuk ka përvojë të mjaftueshme jetësore. Jeni gati të merrni pjesë në një mbledhje ose mbledhje.

Shigjetari:

Gjatë javës do të keni takime apo biseda me persona me të cilët keni angazhime të përbashkëta profesionale.Do të keni mundësi t’i zhvilloni këto marrëdhënie në një drejtim të favorshëm.Zhvillimi shumë i mirë gjatë javës mund të ndikojë pozitivisht në marrëdhëniet miqësore, romantike dhe të tjera me njerëz nga vende të tjera. Gjatë javës do të hasni vështirësi në zbatimin e planeve apo angazhimeve që lidhen me një fëmijë.Djemtë dhe vajzat do të ndikohen nga shpresat për ngjarje dhe eksperienca të veçanta deri në fund të vitit. Do të mësoni gjëra interesante ose të dobishme nga njerëzit që kanë lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Dashuria nuk do të ?hedhet në qoshe? fare gjatë këtyre shtatë ditëve. Përkundrazi, do ta shijoni ose do të kaloni sa më shumë kohë.Burrat do të kenë një bisedë të rëndësishme me një person, me shumë mundësi nga familja ose të afërmit. Do të diskutoni për gjëra të ndryshme që do të kenë lidhje me paratë apo dokumentet.Gjatë javës do të keni më shumë takime personale, miqësore apo profesionale.

Bricjapi:

Gjatë javës do të ndiqni me interes ngjarjet në jetën e një mashkulli me të cilin keni një njohje të vjetër. Çështjet tuaja familjare do zhvillohen normalisht pa surpriza të veçanta. Do të keni informacion të mjaftueshëm për të marrë vendime të rëndësishme ose për të përgatitur plane për të ardhmen tuaj. Ngjarjet e kësaj jave do ju japin mundësinë për të përparuar, për të zhvilluar pozitivisht planet apo detyrat tuaja. Do të jeni në gjendje të rimbusheni me shumë energji pozitive, si nga njerëzit pozitivë ashtu edhe nga natyra.  Konfliktet, siç këshilloj gjithmonë, janë të padëshirueshme. Ekziston gjithmonë një mënyrë tjetër për të shprehur mendimin tuaj ose për të bindur dikë për të drejtat tuaja.

Ujori:

Java do t’ju ofrojë shumë mundësi dhe përvoja interesante që do t’ju ngarkojnë me optimizëm. Ngjarje të tilla do t’ju japin më shumë energji, e cila do të jetë e rëndësishme për zhvillimin tuaj personal. Kontaktet e reja gjatë këtyre shtatë ditëve do t’ju hapin mundësi të reja, do t’ju japin njohuri të reja dhe do t’ju ndryshojnë jetën në një farë mënyre. Java do jetë e favorshme për një takim romantik ose një njohje të re me një person nga një lokalitet tjetër.

Peshqit:

Djemtë dhe vajzat do të jenë shumë emocionues, të dashuruar, aventurierë, të prirur për të kërkuar aktivitete dhe aventura të reja ose më interesante. Do të kaloni shumë më tepër kohë duke komunikuar me bashkëmoshatarët tuaj, si dhe me rrethin më të gjerë të njerëzve. Do të keni një punë që lidhet me shkrimin, me një dokument, me shlyerjen e parave që duhet të merrni. Udhëtimi është i mundshëm, por kryesisht distanca të shkurtra.Meshkujt do të ndikohen nga biseda apo komunikimi me një person të lindur në shenjën e Bricjapit, Demit apo Virgjëreshës, me të cilin do të diskutojnë tema nga më të ndryshmet. Do të kërkoni zgjidhje praktike për çështjet e shtëpisë apo pronës, duke blerë një artikull të rëndësishëm apo të shtrenjtë për shtëpinë apo për nevojat tuaja. Rëndësia e javës do të jetë nevoja për të marrë vendime që do të reflektojnë jo vetëm tek ju, por edhe tek njerëzit në rrethin tuaj të të afërmve. Femrat do kenë pak fat këtë javë, por mos e humbisni dhe mos e humbni me vendime të paarsyeshme apo veprime të nxituara. Gjatë javës ata do të kërkojnë miq që do të duan të kalojnë më shumë kohë me ju, ndoshta diku në natyrë, në një vend publik ose në një restorant. Disa ngjarje gjatë javës do t’ju bëjnë të mendoni për mundësitë që keni humbur deri tani dhe gjasat që ato të rishfaqen në jetën tuaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga