LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Të dhj**sha turinjtë’/ Ilirit nuk i del inati me Fifin, pasi e quajti ‘balerin të dështuar’

15 Nëntor 2021, 14:12, Lifestyle CNA
‘Të dhj**sha turinjtë’/ Ilirit nuk i del inati me Fifin,

Fifi dhe Iliri janë përfshirë në një sherr, pas festës që u zhvillua në oborrin e shtëpisë së ?Big Brother?.

Fifi teksa ndodhej në oborrin e dhomës së dënimit për të konsumuar një cigare së bashku me Sabianin dhe me Ilirin, i tha këtij të fundit se është ?balerin i dështuar?, ndërkohë që ai ia ktheu se është një ?këngëtare gjysmake?.

Mesa duket ky ?debat? i ka ngelur në mendje Ilirit, i cili para se të flinte vendosi ta diskutojë me Sabianin, që është njëkohësisht edhe aleati i tij në lojën në çifte.

Pjesë nga biseda:

Iliri: Ajo është tra-la-la komplet. Të dhje*sha këngët.

Sabiani: Nesër kur t?i dali pija do e mbajë mend. Mos e mbaj mendjen aty.

Iliri: Jo, jo. Thjesht ça njerëzish?

Sabiani: Tani këtu jemi këtu? S?kemi ça bëjmë.

Iliri: Zhgënjimi më i madh është ?njerëzit?.

Sabiani: Me shaka e ka thënë. Por nuk di çfarë thotë edhe mërzitet.

Iliri: S?kam nevojë për shaka kështu. S?kam punu 40 vjet me ardh me u tall. Ça flet o burri dheut. S?më intereson fare a je i pirë apo esëll. Të më thotë mua ?balerin i dështuar?. Pu, pu, pu? Me e shkri aty ku është. Se kur je i pirë të dalin disa gjëra. Ato që ka në bark? Në këto momente dalin ca gjëra, mendime, gjëra? S?është hera e parë, e ka ves. Tani ha dhe makarona! Të dhje*sha turinjtë!

Por jo vetëm kaq, pasi edhe kur janë zgjuar mëngjesin e sotëm, Iliri ia ka kujtuar Fifit fjalët që ka thënë për të.

Pjesë nga biseda:

Iliri: Për fjalët që më the jashtë

Fifi: Që ishim duke bërë hajgare përjashta

Iliri: Jo nuk janë hajgare

Fifi: A do me u kap apo e ke kështu vetë. Ti e mban mend se çfarë ke thënë. Që nuk bëhen këto dënim, e ne që jemi dënuar për ty, që kemi rrezikuar të dalim.

 

Lajmet e fundit nga