LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vdekjet e sotme lidhen me stadiumin”/ Mjekët ngrenë shqetësimin

8 Nëntor 2021, 20:48, Lifestyle CNA
“Vdekjet e sotme lidhen me stadiumin”/ Mjekët ngrenë

Shqipëria ka pasur një rritje të rasteve të COVID-19 dhe numrit të vdekjeve gjatë muajit të fundit. Gjatë diskutimeve në ?Now? me Erla Mëhillin, në Euronews, kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj dhe mjeku Ilir Alimehmeti u shprehen se kjo lidhet me ndeshjet e kombëtares që u ndoq nga 20 mijë tifozë në stadium.

Brataj dhe Alimehmeti deklaruan se pjesëmarrja e aq shumë njerëzve në një ambient përben një përhapje masive të COVID-19.

Brataj: Ligjërisht nuk lejohet, ligjërisht 30% e kapacitet duhet të jetë.

Jahaj: Unë kam qenë një nga ata në stadium

Brataj: Stadiumi janë vdekjet e sotme.

Alimehmeti: Grumbullim i madh, event klasik super shpërthyes. Shkon sepse dy javë më pas kemi rritjen e rasteve. Bëni llogaritë nga data dhe do iu dalin fiks katër javë./euronews

Lajmet e fundit nga