LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

3 vepra penale/ Nga pikëpamja juridike, ja pse mund të burgoset Hyseni

8 Nëntor 2021, 18:48, Lifestyle CNA
3 vepra penale/ Nga pikëpamja juridike, ja pse mund të burgoset Hyseni

Skandali i publikuar në ?Pëputhen Prime?, ku Hyseni si fillim ka treguar se gjithçka ka qenë lojë nga ai dhe Alvisa, dhe kjo e fundit më tej ka treguar se është dhunuar nga ish i dashuri i saj, bëri xhiron e rrjetit.

Duket se kjo çështje do të marrë vëmendjen e mediave për një kohë shumë të gjatë.

Së fundmi është diskutuar edhe nga pikëpamja ligjore dhe juridike fakti se kemi të bëjmë me vepra penale dhe për këtë arsye Hyseni rrezikon edhe burg.

E ftuar në emisioni ?Shqipëria Live” avokatja Megi Zonja ka treguar cilat janë veprat penale për të cilat mund të akuzohet ish konkurenti.

?Hyseni ka konsumuar tre vepra penale, siç është shkatërrimi i pronës private, dhuna e ushtruar psikologjike, nëse ka pasur dhunë fizike në bazë të fotove duhet provuar.

Neni tjetër është përndjekja, neni 120A. Pra ka tre vepra penale, që nqs flasim si jurist zotëria në fjalë i ka kryer vajzës. Në qoftë se një person do kishte konsumuar këto elementë të veprës penale, absolutisht që masa e sigurimit duhet të ishte arrest në burg. Pjesa ?dil nga emisioni ose do publikoj këto? është një përndekje dhe mesa dëgjoj nga vajza, kemi të bëjmë me përndjekje të vazhdueshme, që vajzës pa diskutim i ka dhënë probleme shëndetësore përderisa ajo arrin të shprehet në një program live? ,është shprehur avokatja./CNA.al

Lajmet e fundit nga