LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ermal Mamaqi e thotë publikisht/ “Elvana Gjata, aktorja më e paguar në historinë e filmave shqiptarë”

8 Nëntor 2021, 09:51, Lifestyle CNA

Aktori Ermal Mamaqi ka deklaruar se këngëtarja Elvana Gjata është aktorja më e paguar në historinë e filmave shqiptarë.

Në një intervistë për Prive, Ermal Mamaqi është shprehur se të marrësh Elvana Gjatën në çfarëdo lloj projekti duhet të jesh shumë i përgatitur financiarisht.

?Unë mendoj se ?Dy gisht mjaltë 2? do ketë më shumë sukses se i pari. ?Dy gisht mjaltë? është një nga dashuritë e mia të para në botën e prodhimeve të filmave sepse më mësoi si vërtet bëhet një film, një prodhim kinematografik. Elvana gjithashtu është një nga njerëzit e mi të dashur, e cila më ka ndihmuar të bëj hapa të mëdhenj në jetë dhe besoj kjo duket në prodhimin e filmit dhe atë që do vijë më vonë.

Ne kemi hyrë pa kushte, por padyshim që Elvana është një nga artistet më të shtrenjta në historinë e muzikës dhe filmave shqiptar. Kështu që të marrësh Elvana Gjatën në një prodhim të çfarëdolloji duhet të jesh shumë i përgatitur financiarisht.

Unë e di si janë pagesat e aktorëve, këngëtarëve etj dhe me shumë siguri dhe garanci të them që është aktorja më e paguar ndonjëherë në historinë e filmave shqiptarë?, ka thënë Ermal Mamaqi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga