LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vjen me makinë 250 mijë dollarë në Parlament”/ Ahmetaj nxjerr foton dhe ironizon Palokën

26 Tetor 2021, 19:59, Politikë CNA

Arben Ahmetaj ka reaguar pas deklaratave të deputetit demokrat Edi Paloka, i cili u shpreh se zëvendëskryeministri vjen me makinë ?Bentley? 250 mijë dollarëshe në Parlament.

Ahmetaj ka publikuar një fotografi të tijën me makinë, para Kuvendit, ndërsa shkruan me ironi se ?Kush e gjen dot ndryshimin mes një Hyundai Genesis 28 mijë dollarë dhe një Bentley 270 mijë euro? ?? Ta kuptojnë zemrat e zjarrta që dhe njëherë tjetër shpërndanë një lajm qorr e thuthuq ???.

Më herët, në postimin e tij në rrjetet sociale Paloka u shpreh se ?Ky shkon tek Nusreti ne Dubai (1 mije dollare bifteku) ?per te ngrene nje çap buke? dhe vjen me Bentley (250 mije dollare) ne Parlament e pastaj flet per varferine e shqiptareve?! Rama nderkohe edpo ben gati dy muaj qe shetit me charter neper bote ! E ne kerkojme qe ketyre vetingun t?ju a bej SPAK-u i Rames !!!

Rama , ky dhe ata si ky , vertete qe nuk e kane ndermend te ikin as nga Shqiperia e as nga qeveria po nuk i shporrem ! Po keta nuk shporren as me grisje letrash , as me recitime , as me beteja boshe ne Parlament . Me kete situate , ata jane me komode se kurre . Prandaj vazhdojne e tallen me shqiptaret!?./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga