LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha mban Foltoren në Kavajë/ Kush janë demokratët që e mbështesin

26 Tetor 2021, 16:12, Politikë CNA
Berisha mban Foltoren në Kavajë/ Kush janë demokratët

Ish kryeministri Sali Berisha e ka zhvendosur në Kavajë mbajtjen e Foltores, për një PD më të fortë dhe më të bashkuar.

Përveç qindra demokratëve, Berisha është mbështetur nga e gjithë struktura e PD dhe FRPD, pra nga e gjithë baza demokrate.

Deri tani, kanë qenë një sërë emrash të deputetëve aktualë që e kanë mbështetur Foltoren e Berishës dhe që kanë qenë në krah të tij gjatë këtyre ditëve të fundit, ku një zëri kanë kërkuar edhe largimin e Lulzim Bashës nga drejtimi i PD./CNA.al

Lajmet e fundit nga