LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

‘E ka kthyer PD në një hiç elektoral’/ Manjani: Kjo është rruga e vetme që Basha të mbetet në politikë

26 Tetor 2021, 19:18, Politikë CNA
‘E ka kthyer PD në një hiç elektoral’/ Manjani: Kjo

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i ftuar në A Show, tha se Basha ka dhe një shans për të qëndruar me dinjitet në politikë, t’ia dorëzojë Partinë Demokratike Sali Berishës.

?Realisht nuk e kisha menduar që z.Berisha do të kishte dëshirë për t’u kthyer në Partinë Demokratike. Nuk jam i sigurt që është gjëja më e mirë e mundshme për një part politike. Mendoj se lëvizja e Berishës ishte gjëja e duhur në këto ccaste kur PD po atrofizohej duke fjetur dhe të gjithë i shkonin nga pas dhe nuk e merrnin vesh nga po vinte, PD nuk ka fituar asnjë betejë dhe kjo lëvizje i ka dhënë një farë gjallërie. Sot PD ëhtë një hiç elektoral, është një zero elektoral, po të kishte zgjedhje PD do të ishte zero.

Nëse Berisha do të rikthehet, nuk ka çfarë të rikthejë, sepse ai është kryetar i PD. Nëse kjo ndodh do të ishte mbrojtja më dinjitoze e fundit e ndershme që mund t’i bënte Lulzim Bashës, sepse Lulzim Basha do duhet t’ia dorëzonte partinë“./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga