LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Demokrati shpërthen ndaj Bashës/ “Na le në mes të rrugës, doktor reformo të djathtën”

26 Tetor 2021, 16:38, Politikë CNA
Demokrati shpërthen ndaj Bashës/ “Na le në mes të

Pakënaqësitë ndaj Lulzim Bashës duket se janë të shumta në rradhët e demokratëve.

Një demokrat nga Kavaja, gjatë fjalës së tij në Foltoren e Sali Berishës, shprehu një sërë rezervash ndaj kreut demokrat, duke e akuzuar atë se la në mes të rrugës çdo kauzë që ka marrë përsipër.

Demokrati ka kërkuar nga Berisha që të rikthehet në krye të PD për të risjellë vlerat në parti dhe një të djathtë konservatore.

Doktor na ke munguar shumë. Doktor ju keni ndërmarë një nismë të rëndësishme, na keni rikthyer buzëqeshjen. Ne e kemi mbështetur zotin Basha, por meqë mu dha rasti po i them dy fjale.

Zotëri, ne u kemi mbështetur në mënyrë absolute në çdo aksion tëndin, sepse ishin kauza të mira, por të them të drejtën na zhgënjeve. Në radhë të parë, në të gjithë nismat e ndërmarra prej tij i la në mes të rrugës, ne jemi persekutuar. Por një arsye tjetër që na ka zhgënjyer është për qëndrimin e ulët që mban ndaj njerëzve që e mbështesin. Zoti Basha ju na keni etiketuar si antiamerikan, por gjëja më e rëndësishme që jemi mbledhur, Doktor ja u kam thënë edhe në zyrë, kërkojmë nga ju një PD të reformuar, një të djathtë konservatore. Zotëri, neve na ke mbështetje, presim shumë nga ju se jeni një katalizator i fuqishëm“, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga