LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Basha mbledh kryetarët e degëve/ Diskutohet për marrëveshjen me PS

26 Tetor 2021, 19:23, Politikë CNA
Basha mbledh kryetarët e degëve/ Diskutohet për marrëveshjen

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur në selinë blu kryetarët e degëve, me të cilët ka zhvilluar një diskutim për më shumë se tre orë me dyer të mbyllura.

Mësohet se në fokus të diskutimit kanë qenë amendimet e PD për ndryshimet kushtetuese, pra reforma territoriale dhe reforma zgjedhore.

Një tjetër pikë e propozuar nga PD është edhe vettingu në politikë.

Për të treja këto pika, PD do të ketë nevojë për një marrëveshje me kryeministrin Edi Rama për të kaluar dhe votuar në Kuvend./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga