LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Erdhe në pushtet me thirrjen qelbësira….”/ Berisha paralajmëron Ramën nga Kavaja

26 Tetor 2021, 16:40, Politikë CNA
“Erdhe në pushtet me thirrjen qelbësira….”/ Berisha

Nga ?Foltorja? e Kavajës, lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, ftoi të gjithë delegatët të firmosin për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar.

Berisha pati dhe një mesazh dhe për kryeministrin Rama, të cilit i kujtoi se erdhi nv pushtet me thirrjen “qelbësira bashkohuni kundër Sali Berishës.”

‘Ju ftoj të firmosni që të rikthejmë referendumin si formëe direkte e qeverisjes tuaj. Garantoj që ccdo njeri që do hyjë në atë garë do ketë një garë të lirë dhe njëri prej tyre do të jetë dhe Sali Berisha.

Besimi im tek ju është frymëzim për mua. Unë kam shumë besim tek demokratët. Unë kisha 8 vite i larguar dhe këtë janë takimet e mia të para me antarësinë e PD.

Shof që bëhemi cdo ditë jë uragan i vërtetë që do shpëtojë plurazmin. Ndaj dhe unë e mbyll këtë fjalë duke ju drejrtua Edi Ramës. Erdhe në pushtet me thirrjen qelbësira bashkohuni kundër Sali Berishës, ne do vijmë në pushtet, me thirrjen bashkohuni njerëz të ndershmë, burra dhe gra demokrate?./CNA.al

Lajmet e fundit nga