LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video- Demokratët kërkojnë largimin e Bashës

26 Tetor 2021, 16:05, Politikë CNA
Video- Demokratët kërkojnë largimin e Bashës

Kavaja është një nga bastionet e djathta, që Partisë Dempokratike i kanë dhënë gjithmonë rezultate të mira.

Në zgjedhjet e 25 prillit, ku Lulzim Basha ia kishte besuar Grida Dumës drejtimin e këtij qarku, u regjistrua një nga rezultatet më të dobëta.

Nga Kavaja, ku ish kryeministri Sali Berisha po zhvillon Foltoren e rradhës, është pritur nga qindra qytetarë mes entuziazmit dhe brohoritjeve.

Në korr, qytetarët kanë bërtitur ?Basha ik?, një shenjë revolte kjo kundër kreut të PD, ndaj të cilit kanë rezervuar pakënaqësi.

Mbështetjet për Berishën janë parë qartë në çdo Foltore që ka mbajtur deri tani, por ajo që u pa në Kavajë është kërkesa e demokratëve për largimin e Bashës nga drejtimi i PD, për ringritjen e partisë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga