LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama i bllokon rrugën për në Kavajë/ Berisha: Hiq dorë, do ngujohesh në Surrel

26 Tetor 2021, 15:58, Politikë CNA
Rama i bllokon rrugën për në Kavajë/ Berisha: Hiq dorë,

Ish kryeministri Sali Berisha ka vijuar sot me mbajtjen e Foltores në Kavajë, ku është pritur me brohorima dhe entuziazëm nga qindra qytetarë.

Takimi ishte parashikuar të mbahej në orën 17:00, por Berisha është vonuar për gati një orë.

Nga aty, ai tha se shkak për vonesën është bërë bllokimi i rrugës nga ana e Edi Ramës, duke shtuar se nëse vazhvon me këto akte, shumë shpejt do ngujohet në shtëpinë e tij në Surrel.

?Nderimin tim më të thellë e mirënjohjen e pakufijshme, ndaj djemve dhe vajzave të këtij qyteti heroinë që u ngrit si një vigan në vitet e diktaturës dhe thirrjet Liri Demokraci. Dy gishtat e fitoresh e shndërroi Kavajën në Kështjellën e lirisë. Çliruan qytetin tuaj nga diktatura për të mos u dorëzuar më kurrë në kthetrat e saj. Djem e vajza, burra e gra u përballën me diktaturën në stadiumin Besa, në komisariatin e policisë. Në këto përballje dhe në vazhdim të tyre ra për tu bërë i pavdekshëm. Themelimi i PD e gjeti Kavajën në këmbë, të lirë dhe pazmore të demokracisë në Shqipëri. Unë kam ardhur sot me vonesë tek ju, sepse Edi Rama me skuthin e tij të familjes zgjodhi të më bllokoj rrugën për të më vonuar ardhjen këtu, por unë nga kjo Foltore do i them hiq dorë nga këto akte të ulëta, se në mënyrë absolute do ngujosesh në Surrel deri sa të vendosim ne?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga