LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Uragani” Berisha zbret në Kavajë/ Mijëra qytetarë në pritje të liderit historik

26 Tetor 2021, 15:32, Politikë CNA
“Uragani” Berisha zbret në Kavajë/ Mijëra

Ish kryeministri Sali Berisha zhvillon  sot Foltoren  e radhes në qytetin e Kavajës.

Mijera qytetare kanë dalë për të pritur ish-kryeministrin Sali Berisha, me entuziasëm, brohorima dhe duartrokitje, para pallatit të Kulturës ku do mbahet foltorja.

Shumë prej tyre e kanë shoqëruar me makina që nga Shkëmbi Kavajës.

Kavaja është një qytet që në 30 vite është quajtur bastion i demokratëve dhe që është humbur nga Lulzim Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga