LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha mund Bashën edhe në rrjetet sociale/ 63.7% e ndjekësve pëlqejnë ish-kryeministrin

26 Tetor 2021, 07:23, Politikë CNA
Berisha mund Bashën edhe në rrjetet sociale/ 63.7% e ndjekësve

Eksperti i komunikimit në rrjetet sociale Blerim Gjeladini ka shpjeguar në emisionin ?Opinion? një analizë të pëlqimeve në rrjetet sociale për Sali Berishën dhe Lulzim Bashën.

Mbështetur në analizën e 36 708 personave, të cilët janë filtruar më pas në 10 631 persona kualitativë sikurse i quajti, Gjeladini tha se nga 10 mijë përdorues të Facebook, 36.2% dhanë pëlqimet për zotin Basha dhe 63.7% për zotin Berisha.

Gjeladini tha se janë analizuar 502 mijë reagime tek këta dy kandidatë.

Më parë Basha kishte deklaruar se sipas sondazheve të Partisë Demokratike ai kishte mbështetjen e 95 apo 97% të demokratëve, ndërkohë që Berisha dhe mbështetësit e tij pranojnë se deri më tani kanë mbledhur më shumë se 50% të firmave për thirrjen e kuvendit.

Lajmet e fundit nga