LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mbledhja e Kuvendit e pashmangshme”/ Harxhi: Trashja e zërit nga Basha dobësi politike

25 Tetor 2021, 19:46, Politikë CNA
“Mbledhja e Kuvendit e pashmangshme”/ Harxhi: Trashja e zërit

Ish kryeminstri Sali Berisha në takimin e tij të fundit më demokratët në Berat, zbuloi se shumë shpejt do të shpallet data për Mbledhjen e Kuvendit kombëtar të PD-së.

Ish-kandidatja për kryetare e PD-së, Edith Harxhi,është shprehur se Kuvendi do të mblidhet dhe se trashja e zërit nga kryetari Lulzim Basha ndaj liderit historik tregon dobësinë e tij politike.

E ftuar në emisionin ?Log?, Harxhi është shprehur se mbledhja e Kuvendit është e pashmangshme.

?Nëse shihni sot sesi është numri i delegatëve dhe është mbi 2/3. Kuvendi mund të mblidhet. Trashja e zërit nga Basha tregon dobësinë e tij politike. Është e pashmangshme mbledhja e Kuvendit? ka thënë Harxhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga