LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alizoti “shigjeton” fajtorët për krizën në PD/ Thirrje demokratëve: Mos heshtni, reagoni

25 Tetor 2021, 17:42, Politikë CNA
Alizoti “shigjeton” fajtorët për krizën në PD/

Deputeti Tomor Alizoti ka deklaruar se PD nodhet në krizë dhe sipas tij fajtor për këtë janë edhe Lulzim Basha edhe Sali Berisha.

Në një intervistë për ABC, Alizoti deklaroi se nuk është i pozicionuar as në krahun e Lulzim Bashës pro as në krahun e Sali Berishës, ndërsa u ka bërë thirrje demokratëve që të mos heshtin për krizën, por të reagojnë.

?Jo nuk kam pasur presione. Është baza ekselente, me të ndershmit. Janë njerëzit më të sinqertë. Aseti i PD është Baza. Kam pasur dilemën time dhe lufta e brendshme është më e rrezikshmja dhe nuk kama dashur. Por kriza duhet marrë seriozisht. Shkaktarët duhet të japin zgjidhjeve krizës. Nuk jam palë e asnjërit. Aseti i demokratëve të jetë i unifikuar.

Nëse nuk bashkohet nuk ka shans të vijë në pushtet. Se po nuk erdhën në pushtet kthehet në fondacion. Të diskutojmë për krizën se nuk flasim dot me komisionet pa folur për krizën? tha Alizoti./CNA.al

Lajmet e fundit nga