LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Raporti Basha-Berisha/ Topalli: Nuk i kam quajtur kurrë babë e bir politik

25 Tetor 2021, 14:19, Politikë CNA

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli, duke folur për situatën në PD ka komentuar edhe raportin mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës.

Nga studio e Top Talk ajo ka deklaruar se nuk i ka quajtur kurrë babë e bir politik, ndërsa shton se Basha është një njeri manipulues dhe prej tij ajo është distancuar para 10 vjetësh.

?Unë nuk i kam quajtur kurrë bab e bir politik. Unë kam bërë distancimin e Lulzim Bashës këtu e 10 vjet para. Unë po tregoj një ndërhyrje të kujdesshme jo në përballje

Basha është njeriu më manipulues që kam parë në jetën time. Nuk konvergon në asnjë pikë me Sali Berishën. Lulzim Basha e di që ka humbur pushtetin dhe de facto nuk është më kryetar partie. Kuvendi do sjellë ndryshime të reja në statut dhe do largojë Lulzim Bashën de jure.

PD është më e madhe se të gjithë bashkë. Do të jetë frymë, e djathtë, alternativë. Unë besoj se nuk është e kushtëzuar nga një emër ose mbiemër?, tha Topalli./CNA.al

Lajmet e fundit nga