LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PD në krizë të thellë”/ Kush janë deputetët që kërkojnë zgjidhje urgjente

25 Tetor 2021, 15:02, Politikë CNA

Pas mbledhjes së grupit parlamentar, deputeti demokrat Flamur Noka , ka pranuar se PD është në një krizë të thellë. Në një prenoncim për mediat Noka tha se ai vetë, Tomor Alizoti dhe disa deputetë të tjerë kërkojnë zgjidhjen e menjëhershme të situatës ku ndodhet PD.

Sipas tij Mbledhja e Kuvendit Kombëtar, e thirrur nga Berisha nuk e ndalon dot askush, pasi është për interesat e demokratëve dhe jo të kryetarit.

?Ajo që ndodh sot në mbledhje ishte tendenca për të vazhduar te diskutimet e rudinës, ndërkohë që PD është në krizë të thellë. Ju kërkua edhe nga unë, edhe nga Alizoti, që të kuptohet se kjo parti është në krizë të thellë dhe askush nuk mund të fshihet. Kërkohet zgjidhje, që është përtej karriges së kryetarit. Kjo gjë u kërkua nga unë, Alizoti dhe të tjerë.

E rëndësishme më shumë se të gjitha është se Kuvendi Kombëtar i PD do të mblidhet, siç ju bë me dije edhe Bashës sot. Ai mblidhet për të kthyer ligjshmërinë, për të diskutuar statutin, për t?i dhënë frymëmarrje PD. Është Kuvendi i PD, as i Nokës, as i Bashës. Ai do të mblidhet dhe askush në këtë vend nuk ka forcë ta ndalojë?, është shprehur Noka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga