LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Dosja e inceneratorëve”/ Xhixho: SPAK të dëshmojë se është institucioni i luftës kundër korrupsionit

25 Tetor 2021, 19:06, Politikë CNA
“Dosja e inceneratorëve”/ Xhixho: SPAK të

Deputetja e LSI, Erisa Xhixho, ka deklaruar se dosja e inceneratorëve është një shans që SPAK të dëshmojë se është institucion i luftës kundër korrupsionit.

Sipas Xhixhos, zbardhja e aferës korruptive duhet të bëhet sa më parë dhe duhet të ndëshkohet çdonjëri që ka abuzuar me fondet publike.

?SPAK është në provë para qytetarëve shqiptarë, edhe përpara partnerëve ndërkombëtarë që të dëshmojë se është institucion i pavarur dhe jo i kapur, që zbaton ligjin dhe jo urdhrat politikë.

Dhe dosja e inceneratorëve është një shans që SPAK të dëshmojë se është institucioni i luftës kundër korrupsionit.

Zbardhja e kësaj afere korruptive e cila ka një ndjeshmëri të madhe publike duhet të bëhet sa më parë dhe të ndëshkohet cilido i cili ka abuzuar me fondet publike.

Koha e pandëshkushmërisë duhet të marrë fund dhe këtë mesazh duhet ta japi kjo strukturë që ka besimin e qytetarëve dhe ka barrën e  provës për të dëshmuar profesionalizëm,paanshmeri dhe funksionimin në bazë të ligjit dhe jo e kapur nga politika ?, është shprehur Xhixho./ CNA.al

Lajmet e fundit nga