LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Inceneratorët, afera më e madhe në 8 vite”/ Këlliçi: Kemi bërë kallëzime në SPAK

25 Tetor 2021, 20:42, Politikë CNA
“Inceneratorët, afera më e madhe në 8 vite”/

Deputeti i Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka folur mbrëmjen e sotme për aferën e inceneratorëve.

Në një intervistë për emisionin ?Drejt?, Këlliçi deklaroi se televizionet nuk e trajtojnë aferën e inceneratorëve.

Ai tha se është në gjyq me Mirel Mërtirin, që është një nga përfituesit i inceneratorëve, së bashku me Klodjan Zoton dhe bashkëjetuesen e tij.

?Ju dhe ndonjë televizion tjetër opozitar, keni kurajon që të bëni një emision për këtë temë të inceneratorëve, afera më e madhe në këto 8 vite. Sepse është e ndaluar në pjesën dërrmuese të televizione të tjera që të flasin për këtë temë.

Unë vetë sot jam në gjyq me Mirel Mërtirin, që është një nga përfituesit i inceneratorëve, së bashku me Klodjan Zoton dhe bashkëjetuesen e tij. Jam kallëzuar për shpifje nga ata, ndërsa ne kemi bërë 3 kallëzime në SPAK si PD dhe nuk ka asnjë lëvizje, por mua më kanë thirrur 3 herë në seanca. Kur jemi në shkallët e gjykatës vetëm 2 televizione e japin si kronikë. Këtu tregohet se plehrat kanë blerë median dhe pushteti ka kapur çdo gjë”, tha Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga