LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Agron Duka kundër Bashës për vettingun në politikë/ “Nuk jemi armik të popullit”

25 Tetor 2021, 20:04, Politikë CNA
Agron Duka kundër Bashës për vettingun në politikë/

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka ka deklaruar se nuk është njohur me propozimin e PD, për vettingun në politikë.

Duka theksoi se në pamje të parë duket iniciativë e tepërt. Sipas tij, nëse qëllimi është për të filtruar deputetë, janë të mjaftueshme ato institucione që janë.

?Duhet të njihesha me këtë iniciativë, nuk e kam lexuar tamam. Nëse qëllimi është për të filtruar deputetët, janë të mjatueshme ato institucione që janë e kjo për mua është e tepërt. Nuk më kanë pyetur nuk janë konsultuar. Ne do shohim dhe do votojmë. Në pamje të parë duket iniciativë e tepërt sepse ne i kalojmë ato filtrat e nevojshme dhe kjo më duket një hallkë e tepërt. Një politikan kalon ILDKP, kalon dekriminalizmin, futin dhe një vetting dhe kjo është e tmerrshme, çfarë është politikani armik i popullit??, tha Duka në studion e ?Quo Vadis?./CNA.al

Lajmet e fundit nga