LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kriza në PD/ Kadilli: Basha është problemi

25 Tetor 2021, 19:59, Politikë CNA
Kriza në PD/ Kadilli: Basha është problemi

Ish kandidati për kreun e PD, Fatbardh Kadilli parashikon se kriza në Partinë Demokratike do të thellohet.

Sipas tij as Basha, as Berisha nuk janë zgjidhja për Partinë Demokratike.

I ftuar në emisionin ?Log? të Endri Xhafos, Kadilli shprehet se nëse Basha është problemi, Berisha është është shkaku.

?Mbledhja e Kuvendit sepse njerëzit firmosin i jep legjitimit pavarësisht se kryetari e bllokon ligjërisht. Këto të dyja do përballen asnjë palë nuk do tërhiqet. Basha do të mbrohet pas vulës. E parashikoj si një krizë që do thellohet. As Basha dhe as Berisha nuk janë zgjidhja. Thelbi i qëndrimit tonë është i qartë as njëri dhe as tjetri nuk janë zgjidhja për PD. Nëse Basha është problemi, Sali Berisha është shkaku,? u shpreh ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga