LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha “lëshon” Desada Metajn/ Sulmon mediat, i rikthehet llumit

26 Tetor 2021, 06:43, Politikë CNA
Basha “lëshon” Desada Metajn/ Sulmon mediat, i rikthehet llumit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka nisur mëngjesin e sotëm, duke shpërndarë në rrjete sociale,  një status të Desada Metajt, e cila ironizonte kryeministrin Edi Rama dhe analistët pro tij.

Basha shkruan se politikanët e korruptuar, mediat klientele të Ramës dhe oligarkët janë bashkë kundër ndryshimit të Partisë Demokratike.

Më tej ai është ndalur tek Vettingu në politikë, duke iu rkthyer llumit që ka filluar ta përmende në çdo dalje kohët e fundit.

?Politikanët e korruptuar, mediat kliente të Ramës & oligarkët,janë bashkë kundër ndryshimit & të PD në Shqipëri. E duan Shqipërinë në gjunjë, ku ata fitojnë dhe shqiptarët humbasin. Nuk do ja dalin! Do ta pastrojmë politikën nga llumi i tranzicionit,nga veset & pazaret e tyre. Vetting në politikë?, shkruan Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga